NOWA niższa CENA!Oferta dla konesera- 200m ogrodu

Mieszkanie na sprzedaż
  • Typ nieruchomości: Mieszkanie
  • Powierzchnia : 240 m2
  • Typ transakcji : sprzedaż
  • Liczba pokoi : 5
  • Lokalizacja : Gdańsk Oliwa , Artura Grottgera
  • Rok budowy : 1929
  • Piętro: 0 na 1
  • Numer oferty : SN411944
  • Cena za m2 : 5833.33 PLN

Na sprzedaż parter kamienicy z ogromnym potencjałem. OFERTA DLA KONESERA.


Rewelacyjna lokalizacja Gdańsk Oliwa to piękna dzielnica Gdańska, która zachwyca budownictwem przedwojennym oraz bliskością lasów. Właśnie kończy się rewitalizacja ulic w Oliwie (w tym ul. Grottgera), co przyczyni się do odtworzenia dawnego klimatu tej części dzielnicy. Będzie to naprawdę perełka Gdańska. Dodatkowo szybki dojazd zarówno do Centrum Gdańska jak i do obwodnicy. Najbliższym sąsiedztwie Park Oliwski, Katedra Oliwska, Kampus UG, Alchemia czy Olivia Business Center. Doskonałe połączenie komunikacji miejskiej: pętla tramwajowa, liczne przystanki autobusowe czy kolejka SKM i PKM.
W najbliższej okolicy pełna infrastruktura handlowo usługowa liczne mniejsze i większe sklepy.


Kamienica wybudowana w 1929r. wg. własnego projektu przez architekta Victora Remboldta. Profesor szczególną uwagę zwracał na jakość użytych materiałów. Efektem tego jest w doskonałym stanie zachowana do dnia dzisiejszego modrzewiowa stolarka okienna oraz drzwiowa we wszystkich pomieszczeniach, oryginalny dębowy parkiet w pokojach czy sztukateria z motywami roślinnymi na suficie w salonie.


Mieszkanie o niepowtarzalnym klimacie i potencjale. Wysokie sufity, liczne wykończenia witrażowe. Całość rewelacyjnie rozmieszczona względem stron świata. Na pierwszym poziomie mamy 119 mkw składające z 5 pokoi przechodnich w amfiladzie. Poziom przyziemny do własnej aranżacji.
Istnieje możliwość wydzielenia dodatkowego mieszkania w części przyziemnej, która kiedyś służyła jako pokoje oraz schron około 180 mkw.  Niewątpliwym atutem całej nieruchomości jest duży zagospodarowany ogród, taras, wiata, czy domek na narzędzia tzn altana. Istnieje możliwość parkowania 3 aut na terenie posesji. 


Kilka lat temu wykonany został remont kapitalny dachu z wymianą niektórych krokwi oraz  w całości dachówka i rynny.  W latach wcześniejszych został wykonany drenaż wraz  osuszaniem. Stolarka okienna pozostała oryginalna z drewna modrzewiowego w stanie idealnym, okucia mosiężne. Na werandzie okna plastikowe.


Lokal ogrzewany gazowo z sieci miejskiej, na wyposażeniu nowoczesny piec z wolnostojącym obok bojlerem na wodę użytkową przystosowany do instalacji solarnej (dwie wężownice, poj. 300l ) osobna instalacja CO wykonana w technologii miedzianej z grzejnikami konwektorowymi. Przed instalacją gazową było ogrzewanie z ciepłowni miejskiej OPEC w razie potrzeby można powrócić do stanu sprzed lat. Przyłącze telekomunikacyjne - światłowód z UPC. Licznik prądu i wody zdalnie odczytywane. Do bramy wjazdowej podciągnięte przewody do montażu układu automatyki. Altanka i wiaty mają doprowadzony prąd.


Oferta godna polecenia. 


Wydanie do ustalenia. Zapraszam do prezentacji.